fbpx

Плаче цел регион: Почина Џеј Рамадановски

Легендарниот фолк-интерпретатор Џеј Рамадановски почина денеска на 56-годишна возраст од срцев удар, јавува „Пинк.рс“.

Џеј неодамна во едно интервју изјави дека е во строг карантин поради здравствените проблеми кои ги има и дека коронавирусот би бил погубен за него.

Следни Објави

Нека те чуваат ангелите: Шерифовиќ со потресна објава за Џеј

Поранешната евровизиска победничка Марија Шерифовиќ е неутешна по смртта на Џеј Рамадановски. Популарната пејачка со емотивна порака се прости од својот пријател и колега. – Џеј. Никогаш нема да се повтори. Нема да се повтори таква душа, таква насмевка, таков хумор. Никогаш нема да се повтори таква боја на глас. […]