fbpx

Големи промени во 2021 за три хороскопски знаци

По оваа крајно незивесна година која полека заминува, речиси сите чекаат истата што побрзо да заврши и да си посакаат далеку помирна 2021! Сепак, само на три хороскопски знаци ќе им се случи животна пресвртница

Шкорпија

Ги очекува голема промена и на професионален и на личен план. Некои од нив конечно ќе ја променат адресата на живеење. Оние кои одамна си посакуваат, конечно ќе основаат семејство. Може да очекуваат и неколку неочекувани, но крајно возбудливи патувања.

Рак

Убави работи ќе им се случат уште во првите денови од новата година. Особено ќе блескаат на љубовен план, бидејќи конечно ќе ја сретнат вистинската личност за нив.

Бик

Конечно ќе успеат да си го наплатат трудот за работата на која веќе подолг период максимално се посветени. Она што е особено важно, повеќето претставници на овој хороскопски знак конечно ќе го пронајдат внатрешниот мир.

Следни Објави

Уште двајца починаа од корона во Битола, едниот на 45 години

До утрово уште двајца пациенти починале на инфективното одделение во Битола. Едниот од Битола на 45-годишна возраст, а другиот од Ресен на 53-годишна возраст, јавува „Тера“. Бројот на почнати пациенти од Битола од почетокот на пандемијата се искачи на 107 лица. Моментално во регионалниот Ковид центар таму се хоспитализирани 76 […]