fbpx

(ФОТО) Никогаш не ја преболе: Големата тајна за сопругата на Џеј

Фановите од целиот регион тагуваат по смртта на неповторливиот Џеј Рамадановски кој почина вчера на 56-годишна возраст од срцев удар.

Српскиот портал „Ало“ пишува дека иако одамна се разделија, Џеј не престанал да ја сака сопругата Нада со која ги има ќерките Ана и Марија.

Пејачот во многу интервјуа нагласуваше дека токму таа била и останала љубовта на неговиот живот.

На лекови сум, не сум свесна дека го изгубив: Проговори ќерката на Џеј

Она што малкумина го знаат е дека Нада глуми во еден од спотовите на Џеј, конкретно во видеозаписот за песната „Лубеница“ снимен 1991 година.

Следни Објави

Тага и неверување: Почина Раде Исајлоски

Гостиварци со тага и неверување се простуваат од прерано починатиот пријател, роднина и соученик Раде Исајлоски (46), сопственикот на Радио Комета, информира порталот „Гостивар прес“. „Шокиран сум. Почивај во мир, сочуство до семејството. Другаре, имај мир некаде на друга фрекфенција. Вечно ќе те памтам“, напиша на „Фејсбук“ еден од пријателите […]