fbpx

(ФОТО) Драстична промена: Шехерезад каква што не ја знаете!

Актерката Бергузар Корел, славната Шехерезад од серијата „Илјада и една ноќ“, комплетно го промени имиџот.

Турската ѕвезда конечно ја скрати долгата коса, а тамошните медиуми пишуваат дека оваа драстична промена најверојатно ја направила наменски поради последниот проект на кој е ангажирана.

Судејќи по реакциите на „Инстаграм“, нејзините фанови очигледно се задоволни од тоа како сега изгледа нивниот идол.

Покрј актерството, Бергузар последните години ужива и во пеењето со кое исто така професионално се занимава.

Следни Објави

Тага до небо, имаше само 30 години: Почина поранешен кошаркар на Куманово

По долго и тешко боледување, денеска на 30-годишна возраст почина младиот кошаркарски тренер Немања Миљковиќ, јавуваат српските медиуми. Немања е поранешен кошаркар на КК Куманово. Во сезоната 2017/18 беше еден од најдобрите играчи во тогашниот состав. Во својата кратка, но исклучително плодна играчка кариера настапуваше за низа клубови од Австрија, […]