fbpx

Последните 20 години ги помина со неа: Која е Андријана?

И по четири дена од смртта на Џеј Рамадановски, српските медиуми секојдневно пишуваат за турбулентниот живот на легендарниот пејач кој почина од срцев удар на 56-годишна возраст.

По разводот со Нада со која ги има ќерките Марија и Ана, Џеј ретко зборуваше за љубовниот живот.

Сега, неговиот близок пријател Ацко Назировиќ на новинарите им ја откри жената која цело време била покрај Рамадановски во последните две децении.

– Андријана се грижеше за него, му беше на располагање за се’ што му е потребно. Живееше со него, но Џеј никогаш не зборуваше дали се во врска – изјави тој за „Блиц“.

Како изгледа Андријана, погледнете ОВДЕ!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ:

Тажната вистина за Џеј: Саша Матиќ одлучи да ја открие!

(ФОТО) Никогаш не ја преболе: Големата тајна за сопругата на Џеј

Наеднаш заспа и почина: Потресно сведоштво за последните часови на Џеј

На лекови сум, не сум свесна дека го изгубив: Проговори ќерката на Џеј

Следни Објави

Уште една докторка ја загуби битката: Д-р Нада Ѓуриќ почина од корона

Уште една реномирана докторка ја загуби битката со коронавирусот. Од последици на Ковид-19 во Лозница почина прим. д-р Нада Ѓуриќ (68), специјалист по епидемиологија, јавуваат српските медиуми. „Таа беше исклучително професионална и добра личност. Беше голем борец за здравјето на луѓето. Од најмал до највозрасен, за неа секој пациент беше […]