fbpx

Уште една докторка ја загуби битката: Д-р Нада Ѓуриќ почина од корона

Уште една реномирана докторка ја загуби битката со коронавирусот. Од последици на Ковид-19 во Лозница почина прим. д-р Нада Ѓуриќ (68), специјалист по епидемиологија, јавуваат српските медиуми.

„Таа беше исклучително професионална и добра личност. Беше голем борец за здравјето на луѓето. Од најмал до највозрасен, за неа секој пациент беше подеднакво важен“, раскажуваат нејзини блиски колеги и пријатели.

Следни Објави

(ГАЛЕРИЈА) Тато, разбуди се да видиш дека сите ти дојдоа: Погребан Џеј Рамадановски!

Легендарниот пејач на народна музика, Џеј Рамадановски, денеска беше погребан во Алејата на заслужни граѓани. На Новите гробишта во Белград во голем број се собраа неговите најблиски роднини и пријатели, но и бројни пејачи и актери кои ја почитуваа неговата работа. Бобан Рајовиќ, Кеба, Саша Матиќ, Марија Шерифовиќ, Александра Пријовиќ, […]