fbpx

Нова трагедија: Почина популарниот Сале, татко на три малолетни деца

По тешко боледување, денеска почина познатиот тапанар Александар Сале Поповиќ.

Српските медиуми информираат дека му биле дијагностицирани два тумора на мозокот. По сложениот оперативен зафат имал повеќе хемотерапии, но не успеал да ја добие битката.

Колегите од српската естрада со солзи во очите се простуваат од музичарот кој свиреше во бендот на Милица Павловиќ.

„Уште не го исплакавме Џеј Рамадановски, се случи ова. Лошите вести никако да престанат“, велат тие.

Сале остави позади себе три малолетни деца.

Следни Објави

Лажеше пациентка дека е бремена: Пребеганиот Дамчевски почина од корона

Од компликации на Ковид-19 во Софија почина Николче Дамчевски, пребеганиот македонски гинеколог осуден за тешки дела против здравјето на луѓето и за несовесно лекување, информира порталот „Либертас“. Дамчевски доби казна од две години затвор за измама на пациентка дека била бремена, а лекарската комора му ја одзеде лиценцата на седум […]