fbpx

Уште еден доктор почина од корона, имаше само 41 година

Пренесувајќи ја пораката за сочуство до фамилијата, весникот „Лајм“ информира дека уште еден македонски доктор ја загубил битката со коронавирусот.

На 41-годишна возраст како последица на Ковид-19 почина д-р Дашмири од село Боговиње.

Неговите блиски колеги и пријатели веќе почнаа да објавуваат емотивни посвети на „Фејсбук“ .

Следни Објави

Пред пет години плачевме додека го слушавме, сега изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Сите се сеќаваме на Марко Бошњак, победникот во втората сезона на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Ова талентирано момче и денес е преокупирано со музиката. Пред учеството во „Пинкови ѕвездички“, Марко бил на уште една аудиција каде жирито сметало дека не е доволно талентиран. Очигледно е дека згрешило во проценката. […]