fbpx

(ФОТО) Проговори ќерката на Џеј Рамадановски, нејзините зборови болат!

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, кој почина пред точно една недела, им се обрати на фановите кои ја следат на социјалната мрежа „Инстаграм“.

– Денес е повторно недела, седум дена откако не’ напушти! Чест ни е што сме твои ќерки! Беше најдобриот татко и сопруг на светот!!! Никогаш нема да те заборавиме, гордост наша! Те сакаме, живееш во нас! – напиша Марија под семејната фотографија.

На денот кога почина нејзиниот славен татко, Марија изјави дека ќе го памети по широкоградоста, по чистата душа, по песните кои ќе му ги пее дур е жива.

– Иако живеев со мајка ми, со која и по разделбата остана во добри односи, секогаш бев поприврзана за татко ми – откри таа.

Следни Објави

(ФОТО) Нова честитка од Вилијам и Кејт: Принцот Луис е пресладок!

Очигледно пандемијата не го спречи кралското семејство да ужива во овој претпразничен период Принцот Вилијам и Кеј Мидлтон ја продолжија симпатичната традиција на испраќање на персонализирани честитки за Божик, а оваа година со трите деца се фотогрфираа покрај наредени дрва подготвени за камин. Фотографијата се појави на социјалните мрежи малку […]