fbpx

Проговори Дарко Лазиќ по смртта на татка си: Пејачот скршен од болка

Татко му на познатиот пејач Дарко Лазиќ, хармоникашот Милан Лазиќ, почина денеска откако нагло му се влоши здравствената состојба по операцијата на желудникот.

Лекарите со денови се бореле за неговиот живот, но, за жал, ја изгубиле битката.

По смртта на татка си, Дарко се огласи за српски „Курир“.

– Како да бидам? Како и на сите нормални луѓе, кога некој умира ми е исклучително тешко. Мајка ми не е добро, неа ѝ е исто премногу тешко. Им благодарам на сите кои изразија сочуство – изјави тој.

Милан Лазиќ почина од компликација на стеснување на желудник. Ист таков зафат претходно направи и неговиот син.

Следни Објави

(ФОТО) Проговори ќерката на Џеј Рамадановски, нејзините зборови болат!

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, кој почина пред точно една недела, им се обрати на фановите кои ја следат на социјалната мрежа „Инстаграм“. – Денес е повторно недела, седум дена откако не’ напушти! Чест ни е што сме твои ќерки! Беше најдобриот татко и сопруг на светот!!! […]