fbpx

Бевме свесни за сè: Бали Бег проговори за разводот

Турскиот актер кој се прослави во хит-серијата „Величенствениот“ конечно откри што се случува со неговиот брак

Актерската двојка од турските сапуници, 34-годишната Фахрије Евџен и една година постариот Бурак Озџивит ја освоија публиката од цел Балкан, а нивниот приватен живот со големо внимание го следат и македонските фанови.

Турските медиуми, од блиски пријатели на двојката, открија дека Фахрије и Бурак подолго време се на дистанца. По повеќегодишна борба со карцином на желудник, неодамна почина татко ѝ на Фахрије, а актерката наводно тешко ја поднела смртта, па паднала во депресија. Поради ова, грижата за нивниот едногодишен син Каран комплетно му припаднала на Бурак и тогаш почнале првите поголеми несогласувања.

Таблоидите пишуваат дека тоа не е единствениот проблем со кој се соочуваат. Наводно сопружниците немаат ист поглед и за тоа како треба да го воспитуваат нивното дете и често се расправале поради тоа.

Во своето последно интервју славниот Бали Бег од хит-серијата „Величенствениот“ конечно се осврна на оваа тема.

– Ние двајца многу добро се познаваме. Вистина е дека сме популарни, но дома сме само обично семејство. Нашата јавна работа е нешто сосема друго. Кога се впуштивме во врска бевме свесни за тоа. Бевме свесни за се’ и навистина нема никакви проблеми. Сметам дека добро излегуваме на крај со сите предизвици – изјави актерот и со тоа даде до знаење дека се’ е во ред со нивната врска.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ја бакна хармониката, па ја спуштија во гробот: Погребан татко му на Дарко Лазиќ

Свири горе татко, свири на небото. Со овие зборови популарниот пејач Дарко Лазиќ денеска се простил од татко му Милан кој почина пред два дена. На погребот присуствувале најблиските роднини и пријатели, но и пејачките Александра Пријовиќ и Андреана Чекиќ, инаку кума на Дарко. Српските портали пишуваат дека последното испраќање […]