fbpx

Ја бакна хармониката, па ја спуштија во гробот: Погребан татко му на Дарко Лазиќ

Свири горе татко, свири на небото. Со овие зборови популарниот пејач Дарко Лазиќ денеска се простил од татко му Милан кој почина пред два дена.

На погребот присуствувале најблиските роднини и пријатели, но и пејачките Александра Пријовиќ и Андреана Чекиќ, инаку кума на Дарко.

Српските портали пишуваат дека последното испраќање на Милан било пропратено со низа потресни сцени.

„Дарко ја бакна хармониката, па ја спушти во гробот на татка си. Неговата мајка Бранка Лазиќ во еден момент комплетно се изгуби“, јави порталот „Новости“.

Фото: Новости.рс/АТА имагес

Следни Објави

Сомнеж во Хрватска: Лекарите не сакаат да се вакцинираат

Повеќе од 50 отсто од лекарите во загрепските болници не сакаат да се вакцинираат, а исто одговориле и 40 отсто од медицинските сестри. Ништо поголема не е желбата ниту кај вработените во тамошните старечки домови, каде исто така 40 отсто од нив немаат намера да се вакцинираат против Ковид-19. За […]