fbpx

Најсреќна беше меѓу децата: Д-р Вера почина од корона

Д-р Вера Рајиќ, еден од најпознатите педијатри во Шабац, почина на 77-годишна возраст од компликации на Ковид-19, јавуваат српските медиуми.

Познатата докторка целиот работен век го помина со најмладите. Лекуваше генерации деца, а по пензионирањето продолжи да работи во приватниот сектор, информираат српските медиуми.

Дека многумина ја обожаваа говори и фактот што на социјалните мрежи масовно се простуваат со неа.

„Најголема среќа е кога ќе помогнете таму кадешто е најпотребно. Во душата чувствувате спокој. Сакам да лекувам и да помагам, особено кога се во прашање децата, божјите ангели“, изјави во едно интервју д-р Рајиќ.

Taa во еден период беше ангажирана и во Црвен крст, а последните 15 години имаше и сопствена емисија на локалната телевизија „Ас“.

Следни Објави

Ја освоил со проверен рецепт: Кејт Мидлтон веднаш се вљубила!

Војвотката од Кембриџ откри како нејзиниот сопруг и престолонаследник на британскиот трон се обидел да ја импресионира Додека студирале заедно на Универзитетот Сент Ендруз во Шкотска, принцот Вилијам смислил генијален план – да ја заведе убавата Кејт Мидлтон со проверен рецепт и тоа буквално! Како што откри Војвотката од Кембриџ, […]