fbpx

Од притвор во болница: Зошто Силвија Стојановска е хоспитализирана?

Силвија Стојановска пред три дена била итно хоспитализирана поради компликации со абдоменот. Најблиските на познатата македонска актерка велат дека таа за влакно избегнала операција и во моментов нејзината состојба е подобрена, информира „Женски магазин“.

Стојановска која се наоѓа во домашен притвор, пред една година беше приведена под сомнеж дека е вмешана во интернационална трговија со дрога. Актерката и нејзиниот сопруг Војислав Будисављевиќ се обвинети за тежок криминал и корупција. 

Следни Објави

Три мали деца останаа без мајка: Уште една млада докторка почина од корона

Од последици на коронавирус, синоќа почина уште една млада докторка. Станува збор за д-р Данијела Гордиќ, пулмолог од Кралево, жена која беше директно вклучена во битката со Ковид-19. „Имаше само 48 години. Три млади деца останаа без мајка. Прекрасна млада докторка препознатлива по благата насмевка си замина кај ангелите. Недостасуваат […]