fbpx

Три мали деца останаа без мајка: Уште една млада докторка почина од корона

Од последици на коронавирус, синоќа почина уште една млада докторка. Станува збор за д-р Данијела Гордиќ, пулмолог од Кралево, жена која беше директно вклучена во битката со Ковид-19.

„Имаше само 48 години. Три млади деца останаа без мајка. Прекрасна млада докторка препознатлива по благата насмевка си замина кај ангелите. Недостасуваат зборови. Само бескрајна тага и жалост“, напишаа колегите за неа.

Следни Објави

Малку сум анксиозен, но горд: Се огласи Македонецот кој ја прими вакцината на „Фајзер“

Меѓу првите Македонци кои ја примија вакцината на „Фајзер“ против Ковид-19 е д-р Перица Давитков. Се вакцинирал пред 4 дена во Универзитетската болница во Кливленд каде работи и истражува. Тој во разговор за Сител вели дека освен очекуваната болка во рамото немал никакви реакции. – Искрено се чувствувам помалку анксиознен, […]