fbpx

Беше главен готвач на папата Фанциск: Почина скопскиот угостител Мирко Рагуса

По кратко боледување, утрово во Скопје на 59 -годишна возраст почина еден од најпознатите скопски угостители Мирко Голомеиќ, информира „Скопје инфо“.

Тажната вест утрово на социјалните мрежи ја објавил неговиот син.

– Секогаш ќе те паметиме вака насмеан, позитивен и енергичен човек, полн со живот. Почивај во мир – напишал тој на „Фејсбук“. 

Голомеиќ беше сопственик на ресторанот „Мирко 919“ и сите угостителски објекти под брендот „Рагуса“. Токму тој беше ангажиран и како главен готвач на папата Франциск за време на неговата посета кај нас.

Следни Објави

Поубава од многу пејачки и актерки: Полицајката Лидија остава без здив!

Лидија Такаќ е дефинитивно најпопуларната полицајка на социјалните мрежи. На „Инстаграм“ ја следат над 140.000 луѓе и со својата појава никого не остава рамнодушен, без разлика дали е во униформа или без неа. „Навистина си најубава“, „Уапси ме и носи ме со себе“, „Поубава си од многу пејачки, актерки и […]