fbpx

Ги призна корекциите: Сека Алексиќ откри каде става ботокс

Сека Алексиќ конечно проговори за естетските корекции што ги има направено во видео кое го сподели со своите обожаватели.

– Имав помали зафати. Што се однесува до ботоксот, го користам меѓу веѓите. Најмногу го ставам таму затоа што многу се муртам. Мислам дека тоа е сосема океј – вели пејачката во клипот на својот јутјуб-канал.

Таа објаснува дека кога нешто се користи дозирано, тогаш е добро.

– Секоја жена која смета дека има недостатоци истите треба и да ги поправи. Нека биде тоа умерено и нормално – дополнува Сека.

Следни Објави

(ФОТО) Има две ќерки и син: Ова е семејството на македонската гувернерка

За приватниот живот на д-р Анита Ангеловска-Бежоска, првата жена именувана на гувернерската функција во Македонија, јавноста малку знае. Интересно е што е родена во Гетеборг, а во хороскоп е шкорпија. Во едно интервју призна дека често ѝ се случува дел од работните обврски да ги понесе со себе и дома, […]