fbpx

(ФОТО) Меган и Хари објавија божиќна честитка со Арчи

Принцот Хари и Меган Маркл објавија преслатка божиќна честитка. На неа војводата и војвотката од Сасекс уживаат со синот Арчи, а станува збор за обработена слика фотографирана од мајката на Меган, која ги прикажува нив тројца со две кучиња. Се верува дека е направена во нивниот дом во Калифорнија.

Дизајнираната честитка излезе во јавноста откако една организација за заштита на животните случајно ја објави на социјалните мрежи.

Хари и Меган на почетокот на годинава се повлекоа од сите кралски должности и сега живеат во САД.

Следни Објави

Услиши нѐ нас грешните: Молитва кон свети Спиридон Чудотворец!

Голем и пречудесен светителу Спиридон, пофалбо Керкирска, блескаво светило на целата вселена, пред Бога топол молитвенику за сите оние кои прибегнуваат кон тебе и брз застапнику на сите оние кои со вера ти се молат! Меѓу Отците на Никејскиот собор преславно верата православна си ја објаснил, единството на Пресвета Троица […]