fbpx

(ФОТО) Одлично им стои на сите: Оваа боја ќе биде апсолутен хит зимава!

Секоја жена со стил мора да има барем едно парче во оваа боја

Модните експерти пресудија! Нежната розева боја ќе доминира во текот на зимската сезона. Велат дека оваа нијанса е добра од неколку причини.

Пред се’, на секој стајлинг му дава доза на женственост и елеганција, а покрај тоа одлично ѝ стои на секоја жена, без разлика дали е црна, русокоса или бринета.

„Може да се комбинира со речиси сите други бои, го освежува аутфитот и внесува ведрина во тмурните денови. Доволно е интересна, но и дискретна, па ја сакаат жените од сите генерации“, велат модните критичари.

Следни Објави

(ФОТО) Подеднакво атрактивна: Лидија Вукичевиќ ја покажа сестра си!

Лидија Вукичевиќ не престана да го привлекува вниманието со својот атрактивен изглед. Има 58 години, еден пропаднат брак и два сина. Актерката која се прослави во легендарната серија „Подобар живот“, моментално ја гледаме во серијата „Игра на судбината“, а она што многумина го забележуваат е дека изгледа како девојка, иако […]