fbpx

(ФОТО) Пораснаа и е горда мајка: Селин Дион ги покажа трите сина

Селин Дион (52) празниците ги поминува во кругот на семејството. Пејачката објави фотографија на која позира во исти пижами со своите три сина, 19-годишниот Рене Чарлс и 10-годишните близнаци Нелсон и Еди.

Седнати се пред елката, а Селин на пријателите им посака среќен Божик.

„Празниците да ви донесат љубов, мир, здравје и поубави денови во годината што доаѓа“, им порача таа на англиски и на француски јазик.

Поп-дивата синовите ги доби во бракот со музичкиот продуцент Рене кој почина на 74 години во 2016-та од рак на грло.

Следни Објави

Тажна вест: Александар Закоски почина од корона

По кратко боледување, како последица на коронавирусот, доцна вечерва на 65-годишна возраст почина поранешниот спортски директор на Вардар, Александар Закоски – Гризли, информира порталот „Екипа.мк“. Во неговиот мандат црвено-црните го имаа еден од најголемите успеси во историјата, елиминацијата на ЦСКА Москва во квалификациите за Лигата на шампионите во 2003 година. […]