fbpx

Тажна вест: Александар Закоски почина од корона

По кратко боледување, како последица на коронавирусот, доцна вечерва на 65-годишна возраст почина поранешниот спортски директор на Вардар, Александар Закоски – Гризли, информира порталот „Екипа.мк“.

Во неговиот мандат црвено-црните го имаа еден од најголемите успеси во историјата, елиминацијата на ЦСКА Москва во квалификациите за Лигата на шампионите во 2003 година.

Беше дел и од раководството на Тетекс во златните времиња на тетовскиот клуб.

Следни Објави

Напади во Европа, лек за рак: Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2021!

За 2020 година прочуената јасновитка рекла дека претседателот на Америка ќе биде хоспитализиран од „мистериозна болест“ што навистина и се случи кога Доналд Трамп доби позитивен тест на Ковид-19 Како и секоја година, пророштвата на слепата бугарска јасновитка родум од Македонија, Баба Ванѓа, се вадат од фиока. Оние за 2021 […]