fbpx

Голи и боси истрчавме во дворот: Ивана во шок по силниот земјотрес

Не стивнуваат реакциите по силниот земјотрес кој утрово ги затекна жителите на Хрватска. По македонската актерка Јелена Јованова, своето непријатно искуство го сподели и подзаборавената ѕвезда од 90-те години на минатиот век, пејачката Ивана Банфиќ (51).

Таа со сопругот и со синот живее на само 11 километри од Петриње каде што беше лоциран епицентарот.

– Исплашени сме, но ќе помине и ова. Земјотресот нѐ разбуди. Скокнавме од креветот. Не можам да проценам колку траеше, но силно се почувствува. Истрчавме во дворот голи и боси. Имаме две стари дрва, ореви, кои не престануваа да се тресат, иако немаше ветер. Синот најмалку се исплаши, од децата треба да учиме како да живееме. Внатрешноста на куќата е во ред, сега треба да провериме наоколу. Сѐ уште се опоравуваме од шокот, но живи и здрави сме, а тоа е најважно – вели Банфиќ, најпозната по хитот „Годинама“ кој го сними во дует со Дино Мерлин.

Следни Објави

(ФОТО) Со години се скарани: Ова е сестрата на Северина!

Хрватската поп-ѕвезда Северина има две сестри. Со помладата Маријана Вучковиќ Поповиќ е во добри односи, но со постарата Зденка Жуниќ воопшто не разговара. Конфликтот наводно настанал поради спор за атрактивно семејно земјиште во Сплит каде што бил изграден пат до познат трговски центар. Според тврдењата на локалните медиуми, Зденка ѝ […]