fbpx

Ја изгуби најважната битка: Лазе Најдовски почина од корона

Пријателите на социјалните мрежи се простуваат од Лазе Најдовски кој денеска почина од коронавирусот, информира порталот „Курир“.

Изминатиов период на социјалните мрежи се споделуваа апели за собирање на донации за лекување на Најдовски, но за жал тој не успеа да ја добие најважната животна битка.

Неговата здравствена состојба драстично се влошила како последица на Ковид-19, по што граѓаните активно се вклучија да му помогнат со цел лекувањето да продолжи во приватна болница.

Следни Објави

Трагедија: Почина омилениот водител, имаше само 33 години

Водителот на една од омиените емисии на „Анимал планет“, шоуто „Смртоносен улов“, почина на 33 години во Нешвил. Ник МекГлашан или рибарот на седмата генерација како што го нарекуваа, со години се бореше со зависност од алкохол и од дрога. Токму поради поседување на нелегални супстанци беше и суспендиран од […]