fbpx

Трагедија: Почина омилениот водител, имаше само 33 години

Водителот на една од омиените емисии на „Анимал планет“, шоуто „Смртоносен улов“, почина на 33 години во Нешвил.

Ник МекГлашан или рибарот на седмата генерација како што го нарекуваа, со години се бореше со зависност од алкохол и од дрога. Токму поради поседување на нелегални супстанци беше и суспендиран од емисијата.

Причината за смртта сѐ уште не е позната, а покојниот водител позади себе остави две деца.

За лошата состојба во која се наоѓа, повремено пишуваше на неговиот профил на „Твитер“.

„Траумата ме заспива. Истовремено и ме буди. Внимателно со неа – напишал Ник на 10 декември.

Следни Објави

(ФОТО) Дрво полно среќа: Ова е најубавата македонска елка!

Приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ од Битола на својот фејсбук-профил ја објави дефинитивно најубавата македонска елка за оваа година. „Елка полна среќа“, „Убави лампиончиња, да се живи, здрави и среќни“ и „Секој да добие ваков подарок“ се само дел од коментарите под фотографијата.