fbpx

За 60 секунди бев надвор: Јелена Јованова сведочи за земјотресот во Хрватска

На социјалните мрежи постојано се постираат нови фотографии и видеа по двата силни земјотреса кои утрово ја погодија Хрватска.

Пострашниот со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала се случил околу 6:30 часот, а Европскиот медитерански сеизмолошки центар објави дека епицентарот е во близина на Петриње.

Земјотресот бил почувствуван во Загреб, Риека и Сисак, каде што голем број граѓани излегле на улиците поради страв од нови потреси. Меѓу нив и нашата популарна актерка Јелена Јованова Периќ која живее и работи во Загреб.

– За 60 секунди бев облечена и веќе надвор. Минатиот пат ми требаа 180. Напредок! Браво ја! Значи доста е! Доста! Добри сме! Фала ви луѓе – напиша таа на „Фејсбук“.

Следни Објави

Голи и боси истрчавме во дворот: Ивана во шок по силниот земјотрес

Не стивнуваат реакциите по силниот земјотрес кој утрово ги затекна жителите на Хрватска. По македонската актерка Јелена Јованова, своето непријатно искуство го сподели и подзаборавената ѕвезда од 90-те години на минатиот век, пејачката Ивана Банфиќ (51). Таа со сопругот и со синот живее на само 11 километри од Петриње каде […]