fbpx

Како да гледате хорор: Ново видео од Петриња за време на земјотресот

Силен земјотрес со рихтерова магнитуда од 6.2 денеска ја погоди Хрватска. Епицентарот беше кај Петриња, но се почувствува во целата земја.

Според последните информации загинаа седум лица, меѓу кои и 13-годишна девојка.

Земјотресот се случил во моментот кога градоначалникот на Петриња, Даринко Думбовиќ, одржувал прес-конференција за медиумите околу вчерашниот помал потрес.

Сега се појави уште едно видео кое трае повеќе од минута. Прашина во истиот момент го покрива градот и изгледа како да гледате хорор-филм.

Следни Објави

(РЕЦЕПТ) Омилениот колач во Југославија: Бабите го правеа секоја Нова година!

За новогодишната ноќ ви предлагаме да направите еден убав колач кој нашите баби постојано го подготвуваа СОСТОЈКИ: * 150 гр ореви * 2 јајца * 60 гр шеќер * ванилин шеќер * 200 мл млеко * 100 мл масло * 270 гр брашно * прашок за пециво * 10 лажици […]