fbpx

Трагичен крај: Почина Ниче Димовски-Македон

Познатиот бизнисмен и претседател на Здружението на граѓани „Матица на иселеници“, Иван Џо Петрески, на социјалните мрежи ја сподели информацијата за ненадејната смрт на Ниче Димовски-Македон.

„Жална вест. Денес, 30.12.2020 година, ненадејно трагично го загубивме нашиот другар и соборец Ниче Димовски-Македон, извонредна личност и голем пријател на Матицата на иселениците од Македонија“, напиша Петрески на „Фејсбук“.

Ниче Димовски-Македон беше бизнисмен и автор на историски книги. Како шура на поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски, во медиумите се спомнуваше и како неформален сопственик на една од галиите во Вардар.

Следни Објави

(ФОТО) Беше во „Задруга“, ја споредуваат со Кардашијан: Која е Елеонора?

Девојка за која медиумите се’ повеќе пишуваат е 25-годишната Елеонора Миљковиќ. Таа беше македонска претставничка во популарното регионално реално шоу „задруга“, а на „Инстаграм“ ја следат речиси 80 илјади, бројка која за многу наши пејачки, актерки и водителки се’ уште е само сон. Миљковиќ е дипломиран правник, а според она […]