fbpx

Го изгубив пријателот од детството: Калиопи проговори за Џорлев

Речиси сите артисти од македонската естрадна сцена на социјалните мрежи се простија од нашиот легендарен виолинист и автор, маестро Зоран Џорлев.

Меѓу нив, скршена од болка е и нашата поп-дива Калиопи која од својот долгогодишен пријател и соработник се прости со емотивна објава.

– Биди ми ангел горе на небото, дојди во моите соништа со твојата виолина и омекни ми го срцето како порано.. Денес го изгубив пријателот од детството, од раната младост, училишните денови исполнети со музика.. Овој први јануари е суров.. Си поигрува со мојата свест и буди неверување.. болка.. како најголем потсетник на изгубеното – напиша таа на социјалните мрежи.

Следни Објави

Беа родени во ист ден: Ова не е прва трагедија во семејството Џорлеви

Софче Џорлева, познатата македонска вокалистка која учествуваше и во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, во медиумите неколкупати ја има раскажано големата семејна загуба. Станува збор за смртта на нејзиниот првороден син Атанас кој почина од леукемија на четири години. „Среќата не грее, но лузната од срцето не се […]