fbpx

(ФОТО) Прошталните зборови на класната ќе ви го скршат срцето

Зорана Бешлиќ, класната раководителка на пет од осумте тинејџери кои трагично го загубија животот за новогодишната ноќ во Посушје, со трогателен статус на „Фејсбук“ се прости од своите ученици.

Бешлиќ им беше класна на Мирела Розо, Жана Павковиќ, Марија Павковиќ, Мија Солдо и на Стипе Ромиќ.

Нејзиниот пост го објавуваме во целост, без превод, за поавтентично пренесување на емоциите. Бешлиќ за хрватските медиуми изјави дека се работи за деца за кои има само пофални зборови.

Следни Објави

Беше постар 36 години, нивниот брак предизвика скандал: Фаталната љубов на Чарли Чаплин!

Неговата љубов со Уна не познавала граници. Кога се запознале таа имала едвај 18, а тој 53 години Уна О’ Нил требала да постигне многу во животот. Била убава, образована и девојка од угледна фамилија. Сите очекувале дека ќерката на литературниот нобеловец Јуџин О’Нил и писателката Агнес Болтон ќе стане […]