fbpx

(ФОТО) Имаше само една желба: Рада проговори за семејната трагедија

Рада Манојловиќ пред речиси 20 години се соочила со голема семејна трагедија. Популарната српска пејачка била многу млада кога мајка ѝ починала од рак.

Неодамна, таа конечно собра храброст да проговори за најтешкиот момент во нејзиниот живот порачувајќи дека е среќна што ѝ ја исполнила најголемата желба на мајка си, а тоа е да стане пејачка.

Манојловиќ со родителите, сестра ѝ и брат ѝ

– Се сеќавам колку многу сакаше да успеам со пеењето. Една година пред нејзината смрт се пријавив да се натпреварувам во „Ѕвездите на Гранд“ и не поминав добро. Во тие мигови ми се сруши сѐ, а таа и покрај тоа што беше кревка со здравјето, наоѓаше сила да ме утеши. Ги паметам нејзините зборови: Драга, ова не е крај! Еден ден сигурно ќе бидеш ѕвезда! Голема ѕвезда како Драгана Мирковиќ. Имаше визија и секогаш веруваше во мене. Таа е мојата убавица, мојот херој и ангел – раскажа Рада за мајка ѝ Мирјана.

Следни Објави

Со страв спиев под маса: Јелена Јованова искрено по катастрофалниот земјотрес

Сокриени под истата маса со моето бебе Јаков, кој плачеше бидејќи го чувствуваше нашиот страв, се тресевме како никогаш да нема да престане и како да ќе нема утре. Нервите ми рекоа збогум. Се тресев со денови и сè уште мислам дека тлото под нозето ми се изместува, вели Јелена […]