fbpx

Секогаш привлекуваат: Најубавите три хороскопски знаци!

Луѓето родени во овие хороскопски знаци не се препознатливи само по физичката убавина, туку и по карактерните црти кои ги прават секогаш привлечни

ШКОРПИЈА

Имаат елегантни движења и се препознатливи по нагласените црти на лицето. Обично внимаваат на линијата и се најчесто витки, а нивен адут се очите, оној продорен поглед на кој ретко кој останува рамнодушен.

ВАГА

Имаат неверојатно привлечно лице, елегантни се и оставаат добар впечаток во секоја прилика. Препознатливи се по правилното држење на телото кое им дава дополнителна грациозност, но и енигматичност.

ЈАРЕЦ

Најчесто имаат светли очи, а она со кое особено оставаат впечаток се нивните долги и убаво обликувани нозе. Насмевката им е исто така моќно оружје, па доколку ги имате во близина нема да ви недостига позитивна енергија.

Следни Објави

Тага во кралското семејство: Кејт и Вилијам скршени од болка

И по два месеца од неговата смрт, принцот Вилијам и Кеј Мидлтон се скршени од болка по загубата на нивното омилено милениче, кучето Лупо, пренесуваат британските медиуми. За него се грижеле девет години, а го вдомиле една година пред раѓањето на нивниот син, принцот Џорџ. – Нашето куче Лупо од […]