fbpx

Голема промена до крајот на јануари за овој хороскопски знак

Астрологијата вели дека еден хороскопски знак особено ќе му се радува на животот до крајот на јануари годинава.

Луѓето кои се родени токму во овој период ќе доживеат голема промена, ќе се покажат во ново светло и на сите ќе им ја покажат својата досега невидена страна.

Припадниците на овој знак ќе доживеат развој на професионален план, но вистински благодет ќе почувствуваат и на љубовно поле.

И да не ве држиме во неизвесност, станува збор за Водолиите. За нив дефинитивно убаво ќе почне годината.

Следни Објави

Божиќни обичаи и верувања: Никако не правете го ова!

Божиќ е највеселиот од 15-те големи верски празници и се слави три дена. Божиќ се празнува како денот на раѓањето на Исус и се прославува на 7-ми јануари. Овој ден се поминува дома со семејството, не се оди на гости и не доаѓаат гости. На иконите е претставена пештерата во […]