fbpx

Се огласи легендарниот Доктор Дре: Дали навистина се бори за живот?

Легендарниот американски рапер и продуцент Доктор Дре се огласи на својот профил на „Инстаграм“ откако сe прошири информацијата дека се бори за живот.

„Им благодарам на сите, на моето семејство, на пријателите и фановите за убавите желби. Добро се опоравувам, мојот тим на лекари е фантастичен. Наскоро ќе излезам од болница“, напиша славниот Др. Дре објавувајќи и фотографија.

Тој не прецизираше зошто е во болница. Сепак, американските медиуми пишуваат дека имал исклучително тешка операција поради аневризма на мозок.

Следни Објави

Нека ве грее огнот на среќата: Петте најубави божиќни пораки!

Ако сакате да ги одбегнете оние клише пораки за христовото раѓање, а немате идеја како поинаку да им го честитате Божиќ на вашите најдраги личности, во продолжение ви предлагаме пет пораки кои дефинитивно ќе им го стоплат срцето на оние за коишто се наменети. 1. Божиќ доаѓа, ни се приближува […]