fbpx

(ФОТО) Се породи Хурем: Ќерката доби преубаво име

Турската актерка со германско потекло, Мерјем Узерли, која се прослави по улогата Хурем Султан во хит-серијата „Величенствениот“, по вторпат стана мајка.

Радосната вест таа самата ја сподели со нејзините следбеници на „Инстаграм“ каде објави и фотографија која ги разнежни сите.

Мерјем (37) роди ќерка, а го откри и името кое ѝ го дала.

– Моја драга Лили Кои. Лара, тато и јас сме среќни што те дочекавме во нашето семејство. Благословени сме што ни се придружи – напиша таа.

Следни Објави

Сака црно вино, вози БМВ: Кој е Караџовски приватно?

Д-р Жарко Караџовски изминатиов период често го имаше во медиумите. Освен за состојбата со Ковид-19, неретко беше расположен да зборува и за приватниот живот, па тоа го стори и во ТВ-шоуто „Еден на еден“. Меѓу другото откри дека десет години живеел во Србија каде работел на Воено медицинска академија во […]