fbpx

Ништо нема да биде исто: Бајага скршен од болка по смртта на Ненад

Познатиот басист Ненад Стефановиќ Јапанац почина на 62 години. Со години соработуваше со бројни големи имиња на југословенската сцена – „Бајага и Инструктори“, „Бијело дугме“, Оливер Мандиќ, „Пилоти“..

Неговите пријатели со емотивни пораки се простуваат на социјалните мрежи, а меѓу нив и Момчило Бајагиќ.

„Драги пријатели, минатата година ја испративме тажни со заминувањето на Миша Алексиќ. За жал, лошо почна и оваа година со заминувањето на Јапанац, нашиот пријател и колега, еден од најдобрите басисти не само на овие простори. Нешо свиреше на нашите албуми „Са друге стране јастука“, „Продавница тајни“, „Музика на струју“ и на многу други песни. Почивај во Мир. Овој музички свет повеќе нема да биде ист без тебе. Те сакаме“, напиша легендарниот Бајага на „Твитер“ и на „Фејсбук“.

Следни Објави

(ФОТО) Се породи Хурем: Ќерката доби преубаво име

Турската актерка со германско потекло, Мерјем Узерли, која се прослави по улогата Хурем Султан во хит-серијата „Величенствениот“, по вторпат стана мајка. Радосната вест таа самата ја сподели со нејзините следбеници на „Инстаграм“ каде објави и фотографија која ги разнежни сите. Мерјем (37) роди ќерка, а го откри и името кое […]