fbpx

Сака црно вино, вози БМВ: Кој е Караџовски приватно?

Д-р Жарко Караџовски изминатиов период често го имаше во медиумите. Освен за состојбата со Ковид-19, неретко беше расположен да зборува и за приватниот живот, па тоа го стори и во новата сезона на ТВ-шоуто „Еден на еден“.

Меѓу другото откри дека десет години живеел во Србија каде работел на Воено медицинска академија во Белград. Откри и дека кога пие, тоа секогаш мора да биде една чаша Кратошија, а со задоволство се наврати и на своето детство и раскажа повеќе интерсни случи од тоа време.

Секако, најинтересен беше делот кога зборуваше за неговиот 18 години стар автомобил – БМВ серија 3 (Е46).

„Јас сум втор газда. Го купив од мој комшија што живее до полициската станица во Карпош 1. Нагалено си го викам бенџо“, откри д-р Караџовски.

* Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Работела во фабрика, нема диплома од средно: Бурниот живот на Маја Оџаклиевска

Легендарната македонска пејачка со белградска адреса на живеење, Маја Оџаклиевска, се’ помалку ја има на сцената и максимално е посветена на грижата за нејзиниот аутистичен внук. Во една прилика проговори за нејзиното бурно минато и откри дека била во „брак“ дури 12 пати. – Имав 12 таканаречени бракови. Кога ќе […]