fbpx

Џорлев денеска ќе наполнеше 54: Неговиот син со трогателна посвета

Македонскиот виртуоз на виолина, маестро Зоран Џорлев, денеска требаше да го прослави 54-от роденден.

На социјалните мрежи се огласи неговиот постар син Наско.

– Татко, денес ќе ти го славевме 54-тиот роденден. Душава ме боли од замислата дека нема да ја видиме пак твојата искрена насмевка. Те сакаме најмногу татко, не знаеш колку фалиш! Среќен роденден – напиша тој на „Фејсбук“.

Нашиот легендарен музичар и професор почина пред само една недела како последица од Ковид-19.

Следни Објави

(ФОТО) Совршена на 60 години: Лепа Брена во бикини

Лепа Брена со сопругот повторно ужива на егзотична дестинација за новогодишните празници, а овојпат изборот падна на Малдиви. Фолк-ѕвездата направи селфи во розево бикини и покажа зошто е една од најубавите жени на својата генерација. Фановите не штедеа комплименти. „Имаш 60 години и совршено тело“, ѝ порачаа тие.