fbpx

Подгответе се: Поларен бран доаѓа во Македонија

Од утре попладне нашата земја ќе потпадне под влијание на многу студена воздушна маса која се спушта од Арктикот. Ќе има значително намалување на температурите на воздухот и повремени локални врнежи, претежно од снег.

Услови за формирање на снежна покривка утре и во четврток ќе има и на некои пониски места. Максималните дневни температури во текот на утрешниот ден ќе бидат од 4 до 11 степени, а веќе доцна попладне значително ќе опаднат.

Особено студено ќе биде викендот кога температурите ќе се задржат под нулата. На некои места има услови да се спуштат и до -15 степени.

Следни Објави

По трагедијата станав друга жена: Потресно сведоштво на славната Саманта!

Новинар на „Дејли меил“ одлучи со светот да ја сподели средбата со Ким Катрал, актерката која го овековечи ликот на Саманта Џоунс во култната серија „Сексот и градот“. Како тој ја доживеа? Седи покрај камин во еден лондонски хотел. Има 62 години, убава е со примеси на стариот холиводски гламур. […]