fbpx

Ненадејно почина 38-годишна актерка, холивудските ѕвезди се простуваат

Актерката Џесика Кемпбел почина на 38-годишна возраст. На македонската публика ѝ е најпозната по филмот „Избори“ во кој глуми покрај Рис Витерспун и Метју Бродерик, а првата позначајна улога ја имаше во 1992 година во серијата „Она што е најдобро за децата“ каде глуми заедно со ѕвездата од „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер.

Пред неколку години Кемпбел се повлече од актерството за да ѝ се посвети на неврохирургијата.

Трагичниот настан во кој го загуби животот се случил за време на пракса со нејзините пациенти. Актерката изгубила свест, а лекарите не успеале да ѝ помогнат.

Причината за смртта се’ уште не е позната.

Следни Објави

Остави трајни последици врз моите деца: Се огласи сопругата на Орданоски

По синоќешното обраќање на социјалните мрежи на Роберт Орданоски, поранешен директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), во кое ја информира јавноста за неговиот развод, не престануваат реакциите во јавноста за начинот на кој тоа го соопшти. Орданоски на „Фејсбук“ својата долгогодишна сопруга ја нарече „фотошоп барбика“ која „се оладила“ […]