fbpx

Несреќа за три хороскопски знаци во февруари

Припадниците на овие три хороскопски знаци нема да имаат среќа во љубовта во наредниот период

РИБИ

За оние коишто се во врска треба особено да внимаваат во првата половина на февруари. Заборавете на времето поминато со друштвото, ако продолжите да го игнорирате партнерот, многу е веројатно да следува конечно разидување. Оние во брак да внимаваат на малите нешта и да не забораваат дека еден гест значи навистина многу.

БЛИЗНАЦИ

Бидете трпеливи со вашите емотивни партнери. Сега не е време за отпочнување на било какви конфликти, едноставно треба двапати да размислите пред да делувате.

ОВЕН

До крајот на февруари не се впуштајте во било каква посериозна врска, затоа што ѕвездите не се на ваша страна наредниот месец. Почекајте го март за љубовни авантури, работите драстично ќе се променат.

Следни Објави

Нечесни сили: Овие работи не правете ги во некрстени денови!

Во верувањата на македонскиот човек посебно важно место има периодот од Божик до Водици, односно, според народното верување, од раѓањето на Исус Христос до неговото крштевање. Овие дванаесет денови познати како Некрстени денови, но и како Ристосови или Погани денови, според верувањето се најризичните или најопасните денови во годината. Според […]