fbpx

Заборавете на филери пред вакцина: Д-р Туџарова појасни зошто

Проф. д-р Смиља Туџарова Ѓоргова, специјалист по пластична и реконструктивна хирургија, за Канал 5 телевизија објаснува дека од четири недели до три месеци не треба да се ставаат филери пред примање на вакцината против Ковид-19.

Ова се дел од истражувањата што ги добиле хирурзите од пластична хриругија во светски рамки. Лани во декември кај три жени кои примиле вакцина против Ковид-19, а краток период претходно имале ставено додатоци во своето тело завршиле во болница со отоци и гушење.

Сепак, Туџарова смирува дека не е се’ така црно кога се во прашање естетските корекции. Таа објаснува дека и со липофилинг може да се направи подмладување, а воедно и да се прими вакцината без последици.

Следни Објави

Орданоски очајно бара помош: Ново продолжение на љубовната сага

Не престануваат реакциите на социјалните мрежи за љубовната сага на Роберт Орданоски, поранешен директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК). Орданоски на „Фејсбук“ својата долгогодишна сопруга Агнеса ја нарече „фотошоп барбика“ која „се оладила“ од љубовта кон него бидејќи тој повеќе не е директор. Во меѓувреме и двајцата дадоа интервјуа […]