fbpx

Д-р Несторовиќ: Ова мора да го пиете две недели пред вакцина!

Познатиот пулмолог, д-р Бранимир Несторовиќ, откри што е препорачливо да се консумира две недели пред да се вакцинираме против Ковид-19.

– Пробиотиците се стимулатори на имунитетот, а тоа се покажа за многу вакцини. Но, мора да се внесуваат во организмот барем две до три недели претходно. Треба да продолжиме со нивната употреба и две недели откако ќе се вакцинираме – порачува тој.

Нагласува дека пробиотикот го стимулира таканаречениот вроден имунитет и дека има важна улога во развојот и во воспоставувањето на црвената микрофлора. Како што вели, ова помага да се постигне подобра одбрана од инфекции.

Д-р Несторовиќ неодамна откри и со кои три намирници најмногу се јакне имунитетот. За нив можете да прочитате ТУКА!

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Се уверував дека ме подготвува за суровиот свет: Шокантно сведочење за Мика Алексиќ

По вчерашното маратонско петчасовно сослушување на актерката Милена Радуловиќ, денеска во судот се појави и нејзината колешка, српската глумица Ива Илинчиќ. Таа денеска го замоли нејзиниот татко Срѓан Илинчиќ, кој во овој процес е и нејзин адвокат, да ја напушти судницата додека дава исказ, а тој ја испочитува желбата на […]