fbpx

(ФОТО) Едноставна и без шминка: Цеца во прегратка на Богдан

Светлана Цеца Ражњатовиќ (47) ужива во љубовта со девет години помладиот Богдан Срејовиќ (38), а српските медиуми постојано објавуваат нови досега невидени фотографии од најозборуваната двојка во моментов на тамошната естрада.

На последната слика која се прошири на социјалните мрежи, српската фолк-ѕвезда е едноставно облечена и речиси без шминка.

Срејовиќ е поранешен манекен и успешен угостител. Позади себе има еден пропаднат брак, разведен е пет години и ја има ќерката Искра која неретко ја објавува на „Инстаграм“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Уште една тажна вест: Почина актерот Љупчо Тодоровски

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски-Упа, јавија повеќе македонски медиуми. Освен со актерство, се занимаваше и со театарска режија, филмска и ТВ продукција и пишување сценарија. Глумел на осум јазици во над 30 филмови и ТВ серии. Во неговата биографија ќе останат запишани петнаесетина театарски режии, како и десетици улоги […]