fbpx

Светлана Бојковиќ со јасна порака за Алексиќ

Скандалот со режисерот и наставник по глума Мирослав Мика Алексиќ обвинет за силување и за сексуално вознемирување одекна како бомба во целиот регион.

Многу колеги и колешки ги поддржаа актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ кои собраа храброст и јавно да проговорат за голготата низ која поминале.

Случувањата сега одлучи да ги прокоментира и легендарната српска актерка Светлана Бојковиќ.

– Ги поддржувам овие девојки и ако се докаже дека тоа што го зборуваат е вистина, обвинетиот треба да добие најстрога казна – кратко порача ѕвездата од серијата „Подобар живот“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Трипати се мажеше, не ги крие гревовите: Животот на Светлана Бојковиќ е како филм!

Следни Објави

(ФОТО) Едноставна и без шминка: Цеца во прегратка на Богдан

Светлана Цеца Ражњатовиќ (47) ужива во љубовта со девет години помладиот Богдан Срејовиќ (38), а српските медиуми постојано објавуваат нови досега невидени фотографии од најозборуваната двојка во моментов на тамошната естрада. На последната слика која се прошири на социјалните мрежи, српската фолк-ѕвезда е едноставно облечена и речиси без шминка. Срејовиќ […]