fbpx

Алексиќ проговори за силуваните девојки: Неговиот адвокат ги откри сите детали!

Професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ кој се наоѓа во притвор конечно му се доверил на својот правен застапник. Неговиот адвокат Зоран Јаковљевиќ им откри на медиумите детали од разговорот со својот клиент.

– На прашањето дали злоставувал некоја од актерките кои го обвинуваат за силување, тој ми одговори негативно. Не е вознемирен, ниту пак остава впечаток на личност која е разоткриена. Вели дека е свесен за применувањето на посурови методи во училиштето по глума и објаснува дека тоа тоа му била и целта, да ги извлече најдлабоките емоции потребни за некоја улога. Сепак, тврди дека никого нема силувано. Против него се води огромна хајка, но тој сака да се брани и да се одбрани – вели Јаковљевиќ.

Во меѓувреме расте бројот на девојки и жени кои тврдат дека биле негови жртви. Се појавија и нови грозни сведоштва на негови поранешни ученички. Професорот по глума наводно ги снимал девојките додека сексуално ги злоставувал во неговата канцеларија. Така ги уверувал дека „вежбаат кадар“ за еротски сцени и им нагласувал дека без нив не би можеле да се пробијат во филмскиот свет. Кога ќе завршел со изживувањето, Алексиќ им велел дека сега се соединети со Бога.

Пред два дена, молкот го прекина и сопругата на Алексиќ, актерката и професорка на Факултетот за драмски уметности, Билијана Машиќ, на која животот преку ноќ ѝ се претвори во пекол.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Силуваната Милена Радуловиќ со силна порака до сите жени

Актерката Милена Радуловиќ која го обвини Мирослав Мика Алексиќ за силување и за сексуално вознемирување, на социјалните мрежи објави силна порака. Таа се обрати зборувајќи во нејзино, но и во име на нејзината колешка Ива Илинчиќ која исто така тврди дека била жртва на реномираниот професор по глума. – Мојата […]