fbpx

Уште една тажна вест: Почина актерот Љупчо Тодоровски

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски-Упа, јавија повеќе македонски медиуми. Освен со актерство, се занимаваше и со театарска режија, филмска и ТВ продукција и пишување сценарија.

Глумел на осум јазици во над 30 филмови и ТВ серии. Во неговата биографија ќе останат запишани петнаесетина театарски режии, како и десетици улоги во проекти и театарски куќи низ цела поранешна Југославија.

Тодоровски починал од компликации на Ковид-19.

Следни Објави

Грозни сведоштва за Алексиќ: Ги снимал жртвите, им велел дека вежбаат еротски сцени

Мирослав Мика Алексиќ ги снимал девојките додека сексуално ги злоставувал во неговата канцеларија. Ова се дел од последните грозни сведоштва на негови поранешни ученички. Професорот по глума ги уверувал своите жртви дека така „вежбаат кадар“ за еротски сцени и им нагласувал дека без нив не би можеле да се пробијат […]