fbpx

Почина легендарниот Лери Кинг

Легендарниот американски новинар и ТВ-водител Лери Кинг почина на 87-годишна возраст во Лос Анџелес.

Информацијата за неговата смрт е потврдена и на официјалниот твитер-профил на продуцентската куќа „Ора медија“.

Кинг кој стана препознатлив по интервјуата на „Си Ен Ен“, на почетокот на јануари беше хоспитализиран откако доби позитивен тест на коронавирусот.

Тој спаѓаше во ризична група пациенти со низа претходни здравствени проблеми, вклучувајќи срцев удар, рак на простата и дијабет.

Следни Објави

Бог не ги слуша вашите молитви? Оваа реченица заборавате да ја кажете!

Дознајте каде најмногу грешите кога му се молите на Бога Познато е дека многу верници одат во црква за од Бога да побараат добро здравје и благосостојба. Сепак, според зборовите на блажениот Архимандрит Кирил Павлов, сите нешто бараат од Бога, но забораваат да ја изговорат основната работа. – Повеќето луѓе […]