fbpx

Кога умре, изгубивме многу: Овие зборови на Тоше и денес нѐ болат!

Пејач со ангелски глас, голем хуманист кој сѐ уште живее во нашите срца преку песните, но и со добрите дела кои ги остави позади себе..

Вака регионалните медиуми се присетуваат на легендарниот македонски пејач и музичар Тоше Проески кој денеска требаше да наполни 40 години.

Тие повикуваат да го следиме неговиот пример на добрина и несебичност..

Деталите од неговиот приватен живот не престануваат да ја интригираат јавноста, а една негова реченица која ја изговори непосредно пред смртта, остана врежана во нашите срца.

„Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се гордеете со мене“, им порача Тоше на обожавателите.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

(ФОТО) Северина ја покажа мајка си, една работа ги насмеа сите

Северина Којиќ е активна на социјалните мрежи како никогаш порано, а со една објава привлече големо внимание. Иако хрватската поп-ѕвезда е со децении присутна во јавноста, малкумина знаат како изгледа нејзината мајка. Пејачката неодамна на „Инстаграм“ објави фотографија со неа, па обожавателите повеќе немаат дилема од кого ја наследила убавината. […]