fbpx

Те сакаме сите: Сестрата на Тоше со емотивна посвета

Под мотото „Тоше има само датум на раѓање“, фановите на непрежалениот македонски пејач секоја година го одбележуваат неговиот роденден.

Проески денеска ќе наполнеше 40, а со емотивна објава се огласи неговата сестра Дора.

Таа ја запази традицијата, па и оваа година објави фотографија со роденденската торта што ја направила.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Беспарица, лекување во Прилеп, неизвесност.. Детали од животот на Тоше

(ФОТО) Во форма на крст со зелени ѕидови: Гробот на Тоше конечно завршен

Следни Објави

Уморна сум од хемотерапии: Болна исповед на Марина Туцаковиќ

Марина Туцаковиќ, дамата која ги напиша стиховите на најголемите музички хитови во регионот, повторно проговори за нејзината борба со ракот на дојка кој ѝ беше дијагностициран во февруари 2018 година. Признава дека здравствената состојба ѝ е влошена, а тоа се гледа и по последната фотографија со неа која на социјалните […]