fbpx

(ФОТО) Бел фустан за сефте: Првата дама на Америка го украде вниманието

Новата прва дама на Америка го привлече вниманието на нејзиниот прв официјален самостоен настан

Џил Бајден (69) го одржа својот прв самостоен настан откако стана прва дама на Америка, во болницата Витман Волкер Хелт во Вашингтон.

Сопругата на американскиот претседател Џо Бајден (78) за посетата на оваа здравствена установа одбра рискантна боја на аутфит која може невкусно да ја нагласи силуетата, но за среќа тоа не се случи.

Едноставниот бел фустан со ракави до лакт и лесни набори во долниот дел го надополни со интересен модел чизми од превртена кожа.

Фото: Профимедија

Следни Објави

Сите ги сакавме Бобо и Марија: Владимир во шок по смртта на Риалда

Ненадејната смрт на актерката Риалда Кадриќ (57) ги вознемири обожавателите на култниот серијал „Жикина династија“ во целиот регион. Кадриќ освои многу срца како кај помладата, така и кај повозрасната публика уште во првиот филм од 1978 година, кога на свои 15 години ѝ беше доверен ликот на Марија, големата љубов […]